24 МАЙ

По повод 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, МКБППМН – Община Якоруда организира инициатива с ученици от 4-ти клас в СУ „Св. св. Кирил и Методий“ гр. Якоруда, посветена на силата на знанието, доброто слово и делото на светите братя Кирил и Методий.

С много усмивки, ентусиазъм и творческо настроение децата се включиха в занимания, свързани с празника – четене на информация за светите братя Кирил и Методий, изработване на книжки, разговори за значението на буквите и образованието в живота на всеки човек и игри с буквите от азбуката.

Инициативата имаше за цел да насърчи интереса и уважението към българската култура и ценностите на доброто общуване. Малките ученици показаха, че знанието е сила, а празникът на българската писменост продължава да вдъхновява поколенията.

МКБППМН благодари на всички ученици и преподаватели за активното участие и пожелава светли празнични дни, изпълнени с вдъхновение, успехи и любов към знанието!